O nas

bambina di spalle che indica verso l'alto con del grano in mano

Angelini Pharma to pion farmaceutyczny Grupy Angelini. Grupa rozpoczęła swoją działalność blisko 100 lat temu jako niewielkie laboratorium farmaceutyczne. Z biegiem czasu przekształciło się ono w wiodącą międzynarodową grupę specjalizującą się w produktach ochrony zdrowia, obecną na rynku farmaceutycznym i konsumenckim.

Angelini Pharma jest wiodącą firmą w zakresie ochrony zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru ośrodkowego układu nerwowego (OUN), zdrowia psychicznego, a także leczenia bólu i chorób rzadkich. Angelini Pharma jest także wiodącym graczem w segmencie OTC jako producent bardzo popularnych we Włoszech i innych krajach leków dostępnych bez recepty.

Produkty spółki Angelini dostępne są w około 70 krajach. Firma prowadzi działalność bezpośrednią w 25 krajach, gdzie zatrudnia ponad 3000 osób, a poprzez strategiczną współpracę z wiodącymi międzynarodowymi grupami farmaceutycznymi wprowadza swoje produkty do obrotu w ponad 70 krajach.

W ramach swojej strategii internacjonalizacji Angelini Pharma koncentruje się także na rozwoju działalności w krajach o dużym potencjale wzrostu.

W Polsce Angelini Pharma obecna jest od 1995 roku. Zajmuje się produkcją i dystrybucją leków, wyrobów medycznych i suplementów diety skupionych wokół takich obszarów terapeutycznych jak ból, depresja, choroby układu kostno-stawowego, choroby kobiece, onkologia, stany zapalne jamy ustnej i gardła. Najbardziej znane i popularne wśród pacjentów w Polsce są Tantum Verde, Tantum Rosa, Magvit B6, Visolvit Junior. Od 2018 na rynku polskim obecny jest Tantum Flu, dostępny bez recepty lek łagodzący objawy przeziębienia i grypy. Firma posiada na terenie kraju własną hurtownię farmaceutyczną, a także współpracuje z kilkoma wytwórcami kontraktowymi.

W 2020 roku globalne obroty Angelini Pharma przekroczyły 1 miliard euro, z czego połowa jest zasługą eksportu.

Angelini Pharma to zintegrowana firma farmaceutyczna o szeroko zakrojonej działalności badawczo-rozwojowej, w ramach której opracowano tak ważne molekuły jak trazodon i benzydamina.

Obecnie firma prowadzi badania w zakresie chorób i zaburzeń układu nerwowego, bólu i stanów zapalnych oraz chorób rzadkich, przy czym jest w szczególności zaangażowana w badania nad nowymi lekami przeznaczonymi dla populacji pediatrycznej.
Badania prowadzone są w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego z uznanymi instytucjami akademickimi i ośrodkami o światowym znaczeniu. Istotną rolę w tworzeniu innowacji odgrywają sieć naukowa i partnerstwa.

Światowej klasy zakłady produkcyjne Grupy Angelini korzystają z najnowocześniejszych technologii oraz dysponują pełną certyfikacją w zakresie standardów jakości i ochrony środowiska.

We Włoszech, w zakładzie w Ankonie, wytwarzane są gotowe produkty farmaceutyczne, a w zakładzie przemysłowym w Aprilii powstają surowce farmaceutyczne, podczas gdy środki do dezynfekcji i sanityzacji pod marką Amuchina produkowane są w miejscowości Casella. Zakłady te szeroko wykorzystują odnawialne źródła energii i technologie zrównoważonego rozwoju.

Z kolei zakład produkcyjny w Albany (w amerykańskim stanie Georgia) jest globalnym dostawcą kompresów rozgrzewających ThermaCare®, a zakład w Barcelonie (Hiszpania) produkuje suplementy diety pod marką Pastillas Juanola.

  1. Obrót 1 miliard Euro

    Obroty Angelini Pharma wzrosły ponad trzykrotnie w latach 2000-2020, z 240.8 mln euro do 1 mld euro

  2. Zatrudnienie 3000 pracowników

    Ponad 190 pracowników działów badawczych i 1000 w działach sprzedaży

  3. Obecność w 70 krajach

    Nasze produkty są sprzedawane w około 70 krajach. Bezpośrednio jesteśmy obecni w 25 krajach.