O nas

AP Site 1030X302

Angelini Pharma to pion farmaceutyczny Angelini Industries. Grupa rozpoczęła swoją działalność blisko 100 lat temu jako niewielkie laboratorium farmaceutyczne. Z biegiem czasu przekształciło się ono w wiodącą międzynarodową grupę specjalizującą się w produktach ochrony zdrowia, obecną na rynku farmaceutycznym i konsumenckim.

Angelini Pharma jest wiodącą firmą w zakresie ochrony zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru ośrodkowego układu nerwowego (OUN), zdrowia psychicznego i padaczki. Angelini Pharma jest także wiodącym graczem w segmencie OTC jako producent bardzo popularnych we Włoszech i innych krajach leków dostępnych bez recepty.

Produkty spółki Angelini dostępne są w około 70 krajach. Firma prowadzi działalność bezpośrednią w 20 krajach, gdzie zatrudnia blisko 3000 osób, a poprzez strategiczną współpracę z wiodącymi międzynarodowymi grupami farmaceutycznymi wprowadza swoje produkty do obrotu w ponad 70 krajach.

W ramach swojej strategii internacjonalizacji Angelini Pharma koncentruje się także na rozwoju działalności w krajach o dużym potencjale wzrostu.

W Polsce Angelini Pharma obecna jest od 1995 roku. Zajmuje się produkcją i dystrybucją leków, wyrobów medycznych i suplementów diety skupionych wokół takich obszarów terapeutycznych jak ból, depresja, choroby układu kostno-stawowego, choroby kobiece, onkologia, stany zapalne jamy ustnej i gardła. Najbardziej znane i popularne wśród pacjentów w Polsce są Tantum Verde, Tantum Rosa, Magvit B6, Visolvit Junior. Firma posiada na terenie kraju własną hurtownię farmaceutyczną, a także współpracuje z kilkoma wytwórcami kontraktowymi.

W 2021 roku globalne obroty Angelini Pharma przekroczyły 1 miliard euro, z czego połowa jest zasługą eksportu.

Angelini Pharma to zintegrowana firma farmaceutyczna o szeroko zakrojonej działalności badawczo-rozwojowej, w ramach której opracowano tak ważne molekuły jak trazodon i benzydamina.

Obecnie firma prowadzi badania w zakresie chorób i zaburzeń układu nerwowego, bólu i stanów zapalnych, przy czym jest w szczególności zaangażowana w badania nad nowymi lekami przeznaczonymi dla populacji pediatrycznej.
Badania prowadzone są w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego z uznanymi instytucjami akademickimi i ośrodkami o światowym znaczeniu. Istotną rolę w tworzeniu innowacji odgrywają sieć naukowa i partnerstwa.

Światowej klasy zakłady produkcyjne Angelini Industries korzystają z najnowocześniejszych technologii oraz dysponują pełną certyfikacją w zakresie standardów jakości i ochrony środowiska.

We Włoszech, w zakładzie w Ankonie, wytwarzane są gotowe produkty farmaceutyczne, a w zakładzie przemysłowym w Aprilii powstają surowce farmaceutyczne, podczas gdy środki do dezynfekcji i sanityzacji pod marką Amuchina produkowane są w miejscowości Casella. Zakłady te szeroko wykorzystują odnawialne źródła energii i technologie zrównoważonego rozwoju.

Z kolei zakład produkcyjny w Albany (w amerykańskim stanie Georgia) jest globalnym dostawcą kompresów rozgrzewających ThermaCare®, a zakład w Barcelonie (Hiszpania) produkuje suplementy diety pod marką Pastillas Juanola.

  1. Obrót 1 miliard Euro

    Obroty Angelini Pharma wzrosły ponad trzykrotnie w latach 2000-2020, z 240.8 mln euro do 1 mld euro

  2. Zatrudnienie 3000 pracowników

    Ponad 190 pracowników działów badawczych i 1000 w działach sprzedaży

  3. Obecność w 70 krajach

    Nasze produkty są sprzedawane w około 70 krajach. Bezpośrednio jesteśmy obecni w 25 krajach.