Ból

20181128162826Covermentalhealth

Ból to poważny objaw upośledzający funkcjonowanie pacjenta i stanowiący ogromny problem także w obszarze zdrowia publicznego.

Ma wpływ na produktywność, nastrój, życie towarzyskie i codzienne aktywności, może powodować bezsenność i często towarzyszy mu cierpienie emocjonalne, lęk i depresja. Ponadto ma negatywny wpływ na dobrostan członków rodziny pacjenta.

Angelini posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu badań dotyczących bólu i stanu zapalnego. Dział badawczo-rozwojowy firmy koncentruje się nie tylko na identyfikacji nowych substancji czynnych, ale także na badaniu znanych substancji w celu poprawy ich efektywności klinicznej i korzyści dla pacjenta. 

Ból nowotworowy to jeden z głównych obszarów zainteresowania Angelini, w szczególności nowotworowy ból przebijający (BTcP).

Pacjenci w trakcie i po zakończeniu leczenia onkologicznego często cierpią z powodu bólu oraz wielu innych problemów natury fizycznej, psychologicznej i społecznej. Z tego względu Angelini stosuje holistyczne podejście wykraczające poza podanie tabletki: naszą misją jest poprawa opieki nad pacjentem z uwzględnieniem wszystkich aspektów jego czy jej osoby: fizycznych, emocjonalnych i psychicznych. Dlatego nasze rozwiązania nie ograniczają się do zwalczania bólu, ale mają też na celu zachowanie godności, relacji i pełnej integracji społecznej.