Angelini Pharma liczy kroki i bierze udział w #50MILLIONSTEPS dla epilepsji

AP23 G 1030 50Milsteps
  • Published: 13 lut 2023

Łącząc zaangażowanie wszystkich pracowników Angelini Pharma i kolegów z Angelini Industries Group, chcemy osiągnąć łącznie milion kroków, licząc je za pomocą wirtualnego krokomierza.

Padaczka jest jedną z najczęstszych chorób neurologicznych, na którą cierpi co najmniej 50 milionów ludzi na całym świecie i która zajmuje 6 miejsce wśród chorób neurologicznych pod względem śmiertelności. W samej Europie co roku odnotowuje się 400 000 nowych przypadków.

Piętno otaczające tę chorobę ma bezpośrednie konsekwencje dla jakości życia i integracji społecznej osób na nią cierpiących.

Z tego powodu, co roku z okazji Światowego Dnia Padaczki zaplanowanego na 13 lutego, Międzynarodowe Biuro Padaczki (IBE), największe na świecie stowarzyszenie pacjentów, organizuje #50MILLIONSTEPS: globalną kampanię mającą na celu podniesienie świadomości problemu i przeciwdziałanie stygmatyzacji tej choroby poprzez zachęcanie ludzi do dzielenia się w mediach społecznościowych liczbą kroków, które wykonują w ciągu dnia, którym towarzyszą zdjęcia lub krótkie filmy.

My w Angelini Pharma podjęliśmy wyzwanie promowane przez IBE, zapraszając wszystkich naszych kolegów do nagrania krótkiego filmu lub zrobienia zdjęcia podczas spaceru. Filmy i zdjęcia zostaną zebrane razem, aby stworzyć Manifest wspierający osoby dotknięte chorobą. Zostanie on opublikowany na portalach społecznościowych Angelini Pharma.