Angelini Pharma inwestuje w innowacyjny inkubator biomedycznych start-upów

Light Bulb 2631864 1920
  • Published: 9 mar 2021
  • Autori: Angelini Pharma

Argobio SAS, francuskie studio start-upów, w ciągu najbliższych pięciu lat zamierza stworzyć i uruchomić co najmniej pięć ambitnych firm biotechnologicznych, pozyskując innowacyjne projekty na wczesnym etapie od wybitnych europejskich akademickich instytucji badawczych.

Angelini Pharma mając na uwadze wdrażanie i rozwój innowacyjnych rozwiązań zdrowotnych, dołączyła do innych kluczowych europejskich inwestorów wspierających francuski inkubator.
Argobio skupi się na wybranych obszarach terapeutycznych, w tym chorobach rzadkich, zaburzeniach neurologicznych, onkologii i immunologii. Inwestorzy będą mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w firmach biotechnologicznych tworzonych przez inkubator.
W projekt zaangażowany został kapitał w wysokości 50 mln EUR.
Argobio będzie identyfikować, wybierać i inkubować projekty aż do utworzenia firmy, zapewniając szerokie doświadczenie w odkrywaniu i opracowywaniu innowacyjnych produktów terapeutycznych przez zespół wysoce doświadczonych przedsiębiorców biotechnologicznych.
Argobio zostało zainicjowane przez Kurma Partners, wiodącą firmę venture capital w dziedzinie opieki zdrowotnej z siedzibą w Paryżu i Monachium, oraz Bpifrance, francuski krajowy bank inwestycyjny. Oprócz Angelini Pharma, inni uzupełniający się inwestorzy strategiczni to Evotec, firma współpracująca w zakresie odkrywania leków i partnerstwa na rzecz rozwoju, oraz Institut Pasteur, cieszące się międzynarodową renomą centrum badań biomedycznych.