Angelini Industries mianuje Jacopo Andreose nowym CEO Angelini Pharma

Angelini Jacopo Andreose Top Banner
  • Published: 22 lis 2022

Angelini Industries ogłasza powołanie Jacopo Andreose na nowego Chief Executive Officer Angelini Pharma

- firmy farmaceutycznej koncentrującej swoje działania wokół obszaru ośrodkowego układu nerwowego, zdrowia psychicznego, epilepsji oraz opieki zdrowotnej konsumentów, będącej częścią grupy Angelini Industries.

Jacopo Andreose, który obejmie tę funkcję od 6. lutego, ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie na najwyższych stanowiskach kierowniczych w branży farmaceutycznej: przechodzi z Gilead Sciences – gdzie pełnił funkcję Senior Vice President, Intercontinental Region będąc bezpośrednio odpowiedzialnym za biznes w Azji, Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Europie Wschodniej. Wcześniej pracował dla GlaxoSmithKline/ViiV Healthcare, Bristol-Myers Squibb i Abbott, obejmując strategiczne i operacyjne role we Włoszech, Stanach Zjednoczonych, Europie oraz Azji.

„Cieszymy się, że możemy powitać Jacopo Andreose, którego wybraliśmy ze względu na jego rozległe międzynarodowe doświadczenie i dogłębną znajomość sektora” – powiedzieli Sergio Marullo di Condojanni i Thea Paola Angelini, odpowiednio CEO i Executive Vice President Angelini Industries. – „Jesteśmy przekonani, że Jacopo wniesie znaczący wkład w rozwój Angelini Pharma, która od ponad wieku stawia na pierwszym miejscu zdrowie i opiekę nad ludźmi”.

 

„Jestem podekscytowany faktem, że dołączam do Angelini Pharma, firmy, która łączy tradycję oraz wieloletnią lojalność pacjentów i pracowników służby zdrowia we Włoszech i za granicą z silnym naciskiem na innowacje.” — powiedział Jacopo Andreose„Chcę podziękować Sergio i Thei za zaufanie. Dziękuję, że mogę liczyć na wsparcie zespołu w kontynuowaniu misji oferowania pacjentom i ich bliskim innowacyjnych rozwiązań poprawiających ich zdrowie oraz jakość życia.”

 

Angelini Pharma jest częścią Angelini Industries, włoskiej grupy wielobranżowej obecnej w 21 krajach w sektorach opieki zdrowotnej, farmaceutycznym, FMCG, technologii przemysłowych, perfumeryjnym i dermokosmetycznym oraz winiarskim, z obrotami w wysokości 1,725 ​​miliarda euro zatrudniając 5800 pracowników, z czego ponad 4000 we Włoszech.

 

Angelini Pharma prowadzi działalność w sektorze farmaceutycznym, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru ośrodkowego układu nerwowego (OUN)zdrowia psychicznego i epilepsjiDziała w 20 krajach zatrudniając około 3000 osób.

 

***

Angelini Industries to międzynarodowa grupa przemysłowa założona w Ankonie w 1919 roku przez Francesco Angelini. Dziś Angelini Industries to solidna, dobrze zorganizowana firma przemysłowa, zatrudniająca około 5800 osób w 21 krajach na całym świecie, generująca przychody w wysokości 1,7 miliarda euro w sektorach: farmaceutycznym, FMCG, technologii przemysłowych, perfumeryjnym i dermokosmetycznym oraz winiarskim.

Jej zorientowana na wzrost strategia inwestycyjna, stałe zaangażowanie w badania i rozwój oraz dogłębna znajomość rynków i sektorów biznesowych sprawiają, że Angelini Industries jest włoskim liderem w sektorach, w których działa. Grupa jest zaangażowana w zmniejszanie swojego wpływu na środowisko i identyfikowanie coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań gospodarki o obiegu zamkniętym. Przyjmuje najbardziej zaawansowane standardy bezpieczeństwa i higieny pracy pracowników oraz najbardziej rygorystyczne procesy zapewniania jakości, monitorując cały łańcuch dostaw od certyfikacji dostawców po kontrolę surowców, od procesu produkcyjnego po gotowy produkt i opakowanie, z wyrywkowymi kontrolami przeprowadzanymi w punktach sprzedaży. Od ponad 100 lat rodzina Angelini kieruje rozwojem Angelini Industries. Więcej informacji: www.angeliniindustries.com

 

Kontakt dla mediów:

 

Angelini Industries:

Alessandra Favilli – dyrektor ds. komunikacji Grupy

alessandra.favilli@angeliniholding.com–press@angeliniindustries.com

 

SEC Newgate Italia

Daniele Pinosa – daniele.pinosa@secnewgate.it – tel. +39 3357233872

Fausta Tagliarini – fausta.tagliarini@secnewgate.it – tel. +39 3476474513

Daniele Murgia – daniele.murgia@secnewgate.it – tel. +39 3384330031