Albany (ThermaCare®)

Thermacare2

Zakład w Albany

Zakład produkcyjny w Albany (w amerykańskim stanie Georgia), położony około trzy godziny drogi na południe od Atlanty, już od 20 lat zajmuje się produkcją kompresów rozgrzewających ThermaCare® stosowanych na całym świecie.

Zakład w liczbach: powierzchnia ponad 20 000 m2, zdolności produkcyjne na poziomie ponad 60 mln kompresów rocznie i ponad 150 pracowników. Zakład w Albany jest globalnym dostawcą kompresów rozgrzewających ThermaCare®.

ThermaCare to opatentowana technologia , dzięki której kompresy generują rzeczywiste ciepło, sprzyjające odbudowie uszkodzonych tkanek i przyspieszające proces gojenia. Kompresy Thermacare® to wyroby medyczne zarejestrowane w Europie, USA, Kanadzie i wielu innych krajach na całym świecie. Podlegają ciągłym kontrolom w celu zapewnienia zgodności z wymaganiami regulacyjnymi i oczekiwaniami klienta.

Produkty ThermaCare® stworzone są do stosowania w bólu pleców i stawu biodrowego, szyi, nadgarstka i ramion, kolana i łokcia, wielofunkcyjnych mięśni i stawów oraz bólów menstruacyjnych; we wszystkich tych produktach ciepło pomaga uśmierzyć ból mięśniowy, ogranicza bolesność i łagodzi napięcie mięśniowe.

Produkty ThermaCare® są wytwarzane przez wyspecjalizowanych techników, którzy gwarantują zgodność z najwyższymi standardami produkcji przy użyciu najnowocześniejszych technologii. W ostatnim czasie linie produkcyjne zostały wyposażone w nowe maszyny pakujące typu flow-wrap oraz automatyczne systemy pobierania próbek, które są w stanie zapewnić jeszcze wyższą wydajność pod względem jakości i efektywności produkcji.

Laboratoria badawczo-rozwojowe ThermaCare® zlokalizowane w zakładzie w Albany umożliwiają stały rozwój innowacji i pozwalają na ich integrację z procesami produkcyjnymi w zależności od potrzeb rynkowych.

Obiekt został zarejestrowany w FDA i posiada certyfikat ISO 13485.