Aprilia

Testata Aprilia

Zakład w Aprilia

Angelini Fine Chemicals to pion chemiczny spółki Angelini S.p.A. Zajmuje się opracowaniem i produkcją małych molekuł na potrzeby różnych marek Angelini, a także działalnością rozwojową i produkcyjną na zlecenie wiodących międzynarodowych grup farmaceutycznych i spółek biotechnologicznych.

Obiekt mieści się w pobliżu miejscowości Aprilia, na południe od Rzymu. Na łącznej powierzchni 70 000 m2 znajduje się najnowocześniejszy zakład produkcyjny zgodny z cGMP i zespół laboratoriów badawczo-rozwojowych, dzięki którym podmiot Angelini Fine Chemicals pozostaje pionierem rozwoju i produkcji indywidualnie dopasowanych małych molekuł, zaawansowanych półproduktów i aktywnych substancji farmaceutycznych. Zakład umożliwia firmom farmaceutycznym rozwój leków na różną skalę – od pojedynczych kilogramów, po kilka ton.

W ostatnim czasie Angelini Fine Chemicals wdrożyła nowy obszar w ramach swojego zakładu w celu rozszerzenia swoich zdolności badawczo-rozwojowych i produkcyjnych HPAPI, wzmacniając portfolio usług CDMO dla obecnych i przyszłych klientów.

Zakład podlega kontrolom i uzyskuje zezwolenia wydawane przez włoską agencję AIFA (Agenzia Italiana del Farmaco), amerykańską agencję FDA (Food and Drug Administration) oraz PMDA (Pharmaceutical and Medical Devices Agency), a także posiada certyfikaty cGMP i ISO. Roczna wydajność produkcyjna wynosi 140 000 litrów i 300 ton.

W zakładzie wykorzystywana jest szeroka gama technologii syntetycznych do rozwiązywania złożonych problemów w zakresie chemii i zwiększania skali produkcji. Obiekt zapewnia praktyczne podejście, które jest bardzo doceniane na międzynarodowym rynku outsourcingu usług farmaceutycznych.